»Zdaj lahko na enem hektarju požanjem od 9 do 12 vreč, prej sem jih le 5 do 7. Več denarja lahko iztržim tudi zato, ker stranke cenijo kakovost.«
»Podjetja vzamejo stara semena, jih v laboratorijih modificirajo, nato pa jih prodajo nazaj kmetom. Ti morajo vsako leto kupovati nova, saj gensko spremenjenih semen ne morejo znova saditi.«
»V Španiji, ki dovoljuje setev gensko spremenjenih rastlin, ekološka pridelava koruze preprosto več ni mogoča zaradi prenosa cvetnega prahu.«
»Bojimo se, kaj bo s semenskim materialom, saj imamo s tem slabe izkušnje.«
»Pri gensko spremenjenih organizmih v organizem vnesemo gen, pri novih genomskih tehnikah pa naredimo zelo majhno spremembo, tako, ki bi lahko nastala že s samo mutacijo v naravi.«
»Gensko spremenjene sorte so običajno v povprečju tri leta dlje v preizkušanju in se preverjajo na proteinsko sestavo, tako toksičnosti, alergenosti, tudi za zdravje človeka, okolje in tako naprej.«
»Ni razlik, ki bi upravičevale izostanek pravila previdnosti. Tudi če pri teh tehnikah v bistvu ne gre za to, da se vstavljajo novi geni iz drugih vrst, še vedno te tehnike spreminjajo značilnosti rastlin do te mere, ki se pri žlahtnjenju v naravi preprosto ne bi zgodile, bi bile nemogoče ali pa zelo malo verjetne.«
»Nič bolje pa ne kaže za leto 2021. Iz sistema kontrole ekološkega kmetovanja je v tem letu izstopilo 92 ekoloških kmetij. Žal nam politika ni naklonjena, niti za nazaj, še slabše pa kaže za naprej.«
»V Sloveniji je surovega ekološkega mleka kot surovine premalo. Zato tukaj mi vidimo priložnost. Smiselno bi bilo, da bi bilo takih izdelkov več.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju